LEADER-ühisprojekt
Soomaa jaanituled kutsuvad
Haabjamatk kevadest suvesse
Tule haabjat laotama!
Digipuhastuse kevadtalgud
Ela kaasa Türi-Tori kiirlaskumisele
Kaks kohviringi ümber Soomaa 2024
Klassiga Kesk-Eestisse õppereisile
Majutuskohad Soomaal
Soomaa.com Tourest 2024 pakkumine
TOUREST 2024

Soomaa turismipiirkonna ühisturundus 2024. ja 2025. aastal

PRIA otsusega nr 13-21.2/24/2176 12.07.2024 määrati toetus ühisprojektile “Soomaa turismipiirkonna ühisturundus 2024. ja 2025. aastal”. Toetus on vähese tähtsusega abi taotlejale ja osalejatele.

Ühisprojekti eesmärk on läbi turismiettevõtete ja -teenuste ühisturunduse suurendada Soomaa kui mitmekülgse sihtkoha tuntust ja külastajate teadlikkust sihtkoha võimalustest, et pikendada külastajate keskmist piirkonnas viibimise aega ja kasvatada piirkonna ettevõtjate turismitulusid.

Taotleja: Rohelise Jõemaa Koostöökogu

Partner: MTÜ Soomaa Turism

Projekti kogueelarve on 31 712.- €, sellest toetus 19 027.- €.

Tegevused viiakse ellu vastavalt projekti aja- ja tegevuskavale 01.07.2024-30.06.2025.

Kooskõlas COVID-meetme eesmärkidega aitab projekt kaasa ettevõtjate ja ettevõtjate koostöövõrgustike koolitus-, teavitus- ja turundustegevuste arendamisele.

Tegevused:

  • Turismiettevõtjate ümarlaua ja koolituste korraldamine
  • Turundusmaterjalide loomine: Visit Soomaa pildipanga täiendamine ja turismiteenustest foto- ning videomaterjali loomine 
  • Reklaamikandjate soetamine: Soomaa sümboolikaga esitluslaud ja reklaamstend erinevatel üritustel kasutamiseks
  • Digiturunduskampaaniad erinevatele sihtrühmadele.

Ühisprojekti tulemuste kirjeldus:

  • Projekti tulemusel on loodud Soomaa piirkonna turismiteenuseid tutvustav pildi- ja videomaterjal, mida kasutatakse sihtkoha turundamisel erinevates kanalites, sh sotsiaalmeedias.
  • Paranenud on ühisturundusplatvormi visitsoomaa.ee diginähtavus.
  • Toimunud on koolitused ja turismiettevõtjate ümarlauakohtumised ühistegevuse tõhustamiseks.
  • Soomaa piirkonda turundatakse terviklikult.

Käes on suvine pööriaeg - aasta pikimate päevade ja lühemate ööde nädal.

Soomaa turismipiirkonnas toimuvad sel aasta kauneimal ajal mitmed traditsioonilised kontserdid ja süttivad kümned jaanituled, kuhu on oodatud ka külastajad. 
Samuti toimub sel perioodil märgiline haabjamatk kevadpealinnast Türilt suvepealinna Pärnusse.

Päikesetõusukontsert Hüpassaare rabas

Soomaa ühes olulises väravas Suure-Jaanis toimub jaaninädalal kõigile muusikasõpradele tuttav pikkade traditsioonidega Suure-Jaani Muusikafestival, mille programmist leiab rikkaliku valiku erineva stiiliga muusikat. Traditsiooniliste kontsertide kõrval toimuvad kontsertetendused ja lõunatunnid, kus loovisikud räägivad oma tegemistest. Festivali suurim magnet on 2003. aastast olnud nn sookontsert ehk päikesetõusukontsert Hüpassaare rabasaarel.

23. juuni varahommikul kell 3.00 algaval päikesetõusukontserdil astuvad sel korral üles Tallinna Poistekoor Lydia Rahula dirigeerimisel, Ain Varts elektrikitarril ja Andres Uibo orelil. Vahetekste esitab armastatud folklorist Marju Kõivupuu. 

Pileti nii päikesetõusukontserdile kui teistele Suure-Jaani muusikafestivali sündmustele saad mugavalt osta Fienta platvormilt.

Jaanituled Soomaal  

Jaanituld tehakse Soomaa erinevais paigus kogu pika nädalavahetuse vältel ning nii erinevas stiilis, et kindlasti leiab igaüks endale sobiva. Parimat võimalust ehedate vanade jaanipäeva kommetega tutvust teha pakub jaanilaupäeval Kurgjal toimuv rahvuskultuurne jaaniõhtu.

20.06.2024 Tootsi jaanituli ansambliga Hellad Velled.

21.06.2024 Vihtra jaanituli. Esinevad ansambel Fookus, rahvatantsijad ja Vihtra Trio. 

21.06.2024 Pärnjõe jaanituli. Tantsuks mängib Anne Loho.

21.06.2024 Paikuse jaanituli Teeveere pargis. Tantsuks mängib ansambel Tuulelõõtsutajad.

21.06.2024 Jaanituli Vändra pargis. Tantsuks mängib ansambel Sirli.

22.06.2024 Tori jaanituli ansambliga Kolm maestrot.

23.06.2024 Rahvuskultuurne jaaniõhtu C. R. Jakobsoni talumuuseumis Kurgjal. Muusikat teeb ansambel Tuulebant. 

23.06.2024 Kõpu jaanipidu ansambliga Viiser

23.06.2024 Suure-Jaani jaanituli ansambliga Mait ja Margus bänd

23.06.2024 Sindi jaanituli lauluväljakul. Tantsima kutsuvad ansambel Kardemon ja DJ Meelis Sepp.

23.06.2024 Jaanituli Surju pargis. Tantsitavad ansamblid OKIDOKI ja Surju Kommunaal.  

Haabjamatk kevadest suvesse

Veel enne jaanitulede süttimist, täpsemalt jaanipäevaeelsel nädalal aga toimub Pärnu jõel haabjamatk kevadest suvesse, mis on osa "Tere, Pärnu suvi!" sündmuste programmist.

Vahetult enne suvist pööripäeva Pärnu jõel toimuv haabjamatk on suurepärane võimalus UNESCO poolt tunnustatud Soomaa unikaalse haabjakultuuriga lähemalt tutvust teha.

Soomaa haabjas suvel

Haabjamatk on ühtlasi osa "Tere, Pärnu suvi!" sündmuste programmist, täites üht väga olulist rolli. Kevadest suvesse kulgevatel haabjatel liigub mööda veeteed kevadpealinnast Türilt suvepealinna Pärnusse teemapealinnade valitsussau.

Haabjamatka eesmärk on tutvustada UNESCO vaimse kultuuripärandi nimekirja kuuluvat Soomaa haabjakultuuri ning seda piirkonnas edendada. Retkega on kutsutud liituma kõik huvilised, et haabjasõitu ise vahetult kogeda. Eriti elamuslik on see kindlasti neile, kes äsja juuni algul kasutasid haruldast võimalust saada osa põnevast haabja laotamise protseduurist.

Samuti on pealtvaatajad oodatud matkajaid tervitama õhtustes peatuspunktides, kus soovi korral on ka võimalus haabjasõitu põgusalt proovida.  

Haabjamatk Pärnu jõel

Haabjamatka õhtuloengud

Haabjamatka raames toimuvad 18-20. juunini igal õhtul temaatilised loengud:

Õhtuloengute algus on kl 19. Enne iga loengut, orienteeruvalt kl 18 paiku on huvilised kõigil kolmel õhtul teretulnud haabjate maabumist uudistama.

Haabjamatk kulmineerub Pärnu kesklinnas reedel 21. juunil kell 18 “Tere, Pärnu suvi!” avapidustuste ja paatide paraadiga.

Vaata lähemalt: haabjamatka täielik ajakava

Rohkem infot ja haabjate broneerimine:
Aivar Ruukel
+372 506 1896
aivar.ruukel@gmail.com

Haabjakultuur Soomaal

Kellel on küll huvi haabjakultuur vastu, kuid mistahes põhjusel pole seekord võimalik haabjamatkast osa saada, neile soovitame spetsiaalset programmi: Soomaa haabja traditsiooni tutvustamine.

Soomaa haabja ehitamine ja kasutamine on nii oluline traditsioon, et see on kantud UNESCO vaimse kultuuripärandi nimistusse. Loe lähemalt: Haabjakultuuri esimene UNESCO-aasta

Haabjamatka kevadesse suvesse rahastab Rohelise Jõemaa Koostöökogu LEADER koostööprojektist „Pärand ja traditsioonid – võti piirkondade väärtustamiseks“