Ainult Soomaal

Milles seisneb Soomaa turismipiirkonna unikaalsus? Mis on siin erilist ja ainulaadset, mida mujalt ei leia?

Viies aastaaeg

Ainulaadne loodusnähtus, mis tekib Soomaa jõgede üleujutuse tulemusena ning pakub võimaluse saada osa elamuslikest kanuumatkadest jõeluhal või koguni metsas. Kliimamuutustest tingitult esineb suurvett viimasel ajal ka talvel, luues Soomaale hiiglasliku liuvälja, mis meenutab arktilisi polaaralasid. Vastavalt ilmaoludele kutsuvad kohalikud matkakorraldajad üleujutusalal kas tõukekelgu- või kanuumatkadele.

Soomaa haabjas

Tänu iga-aastastele üleujutustele on Soomaal iidsetest aegadest tänapäevani säilinud ühepuupaadi ehk haabja ehitamise ja kasutamise tava. 2021. aastal kanti see Soomaale iseloomulik traditsioon UNESCO vaimse kultuuripärandi nimistusse. Külalistel on võimalus haabjatraditsiooniga lähemalt tutvuda ning eelneval kokkuleppel ka haabjaga sõitmist proovida.

Muusika rabasaarel

Igasuvise Suure-Jaani Muusikafestivali suurim magnet on jaanilaupäeva öösel kell 3 toimuv päikesetõusukontsert, mis leiab aset Hüpassaare rabasaarel. Jaanipäevale järgneval laupäeval toimub samas paigas Metsalaulupidu. Kultuurisõpradest külastajatele pakub kindlasti huvi ka sealsamas rabaservas asuv helilooja Mart Saare majamuuseum. Hüpassaare ringikujuline õpperada on üks Soomaa maalilisemaid, eriti päikesetõusu ja -loojangu ajal.

Eesti suurim alpakakasvatus

Pärnumaal Ares asuv Alpakafarm on koduks pea 200 loomale, kelle hulka kuuluvad alpakad, laamad, guanakod, kitsed, lambad, küülikud ja merisead. Alpakafarm on külastajatele avatud aastaringselt, enne loomade juurde minekut tuleb kindlasti tutvuda kodukorraga.

Soomaa Turism MTÜ ühendab Soomaa turismipiirkonnas tegutsevaid ettevõtteid.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram