Ela kaasa Türi-Tori kiirlaskumisele

Türi-Tori kiirlaskumine

13.aprill 2024 toimuv Türi-Tori kiirlaskumine on aerutamismaraton sportlastele ja veematkajatele. Kevadise suurveega Pärnu jõel toimuval maratonil on kümneid ja kümneid osalejaid kanuudel, süstadel, raftidel ja teistel inimjõul liikuvail ujuvvahendeil. Kuidas Pärnu jõgi kiirlaskumise rütmis pulbitseb, annavad aimu eelmise aasta pildid.

Foto: Markus Mangusson
Foto: Teet Reier

Türi-Tori kiirlaskumise distantsil on vaikseid, tugevamat aerutamist nõudvaid kohti, kuid leiab ka väga palju ekstreemsemaid kärestikke ja laineid paati viskavaid veelõike.
See on sõit, kus kõrge veega tunned, et mõne koha peal kihutad, mõne koha peal lendad ja mõne koha peal saad ujuda.  Või siis lumeta talve järel saad madala veega tõelist kivirallit sõita. Samas võib kevadine jõgi olla nii kiire, et teekond on võimalik läbida olenevalt veetasemest ja veesõidukist 6 kuni 10 tunniga.

Kus on hea vaadata?

Kui sa ise ei võistle, saad endale Türi-Tori kiirlaskumisest teha meeleoluka päeva kaasaelajana. See on hea võimalus veeta aega vabas õhus, näha erinevaid veesõidukeid - nii võistluspaate kui ise ehitatud sõiduvahendeid. Ühtlasi saad tutvuda Soomaa piirkonnaga, kus tegevusi jagub nii noortele kui ka juba soliidsemas eas külastajatele.

Kaldapealsed parimad kohad saatjatele ning pealtvaatajatele on:

Kogu paadimaratoni marsruudi kaardi leiad Türi-Tori kiirlaskumise kodulehelt.

Kuhu sööma minna?

Kel kõht tühi, siis Piesta talukohvikus saab end kosutada mõnusa supiga või nautida kohvi ja kooki. Piesta paadisillal on ka üks kontrollpunktidest.

Samuti on Jõesuu külakohvik ideaalne paik einestamiseks - kui ilm lubab, saad otse Pärnu jõe kaldal asuval kohvikuterrassil lõunatada ning samal ajal vaadelda mööduvaid paate.

Kosutav massaaž

Türi-Tori kiirlaskumise lõpustaabis, Klaara-Manni puhkekeskuses on suisa kolmel päeval järjest (12-14. aprillil) võimalus broneerida keha kosutav massaaž. Oled sa osaleja, saatja või lihtsalt pealtvaataja – kõigil on võimalus teha endale kingituseks massaaž erihinnaga 35€/h. Uuri lisaks ning broneeri endale sobiv aeg.

Türi-Tori lõpustaap Klaara-Manni puhkekeskuses
Türi-Tori lõpustaap Klaara-Manni puhkekeskuses

Veeda terve nädalavahetus

Kui juba tulla, tasub jääda kauemaks. Tule Soomaale terveks nädalavahetuseks!

Varakevad Soomaal on imeline aeg, loe looduse märke ja lae oma akusid vabas õhus, kultuuri nautides või kohalikke elamusi kogudes.

Reedel 12. aprillil on kõik kunsti- ja muusikasõbrad oodatud Vändrasse. Kl 17 toimub kuraatorituur Jüri Arraku näitusel Vändra kunstigaleriis ning kl 19 algab Mirjam Mesaku kontsert Lüdigi saalis.

Pühapäeval 14. aprillil olete teretulnud osa saama Soomaa piirkonna igakevadisest kohvikutepäevast Kaks kohviringi ümber Soomaa - külastajatele on avatud tervelt 24 eriilmelist pop-up kohvikut.

Leia sobiv majutuskoht: Kus ööbida?

Soomaa Turism MTÜ ühendab Soomaa turismipiirkonnas tegutsevaid ettevõtteid.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram